Skla pro koupelny

V koupelnách musíme zajistit nejen faktor estetický. Zde je namístě i bezpečnost. Hrozí nám uklouznutí a následný pád na sprchový kout nebo zástěnu. Proto by zde tato část měla být z bezpečnostního skla tepelně tvrzeného.

Pokud vejdeme do koupelny, je první co naše oko zachytí, skleněný sprchovací kout. A samozřejmě chceme, aby to byl pohled na křišťálově čisté sklo, bez zaschlých skvrn. To nám klasická sklovina nezajistí, tedy pokud nebudeme věnovat všechen svůj čas údržbě. 

I zde máme možnost si zvolit mezi dvěmi variantami produktu: 

  • na sklovinu se po vyrobení sprchového koutu/zástěny nanese ochranný nástřik bezbarvým lakem s obsahem nanočástic. Nevýhodou této varianty je však nebezpečí poškození vrstvy při údržbě a kratší životnost
  • použijeme speciální sklovinu vyráběnou právě na sprchové kouty a zástěny. Tato sklovina má odolnou vrstvu nanesenou již při své výrobě ve sklárnách a to za pomoci magnetronu. Následně po vyrobení sprchového koutu (nařezání, opracování a vyvrtání otvorů) je sklo tepelně tvrzeno. Tím získá nejenom sklovina ale i ochranná vrstva velkou pevnost a stabilitu.
typ aplikace: 
bezpečnost
celoskleněné dveře
sprchové kouty a zástěny
umístění v interiéru: 
koupelny