Skla pro kuchyně

Krásná, moderně vybavená kuchyně s obklady a pracovním stolem.  Světe div se, barevné obklady stěn i kuchyňská pracovní deska je skleněná. A co když se na tu desku postaví vařící hrnec? Vždyť toto přece nemůže sklo přežít bez újmy. A ještě se na té pracovní desce i přímo krájí. Bez prkýnka! Copak ji tak nezničím a nepoškrábu?

Dnes to již se současnými moderními produkty není problém. Nabízené povrchy a jejich úprava nám umožní splnit jakoukoliv vizi. Sklovina může být na zadní staně nabarvená či potištěná vzorem. Pokud je současně i tepelně tvrzená (kalená) získá odolnost proti teplotám do 200 oC a podstatně se navýší její odolnost proti nárazu. A pokud místo klasického floatového skla použiji některé ze sklovin se speciálně upraveným povrchem pak už se nemusím bát ani poškrabání a ani špinění. Navíc tyto povrchy nabízí i snadnější údržbu.

Potisk skla může být proveden i speciální keramickou barvou bez obsahu olova, následně tepelně tvrzenou a tak i odolnou proti změnám zabarvení které způsobují tepelné zdroje (varné desky, sporáky) umístěné v blízkosti.

typ aplikace: 
bezpečnost
dekorace a obrázky
obklady stěn
stoly a pracovní desky
umístění v interiéru: 
koupelny
kuchyně
obytné prostory
umístění v exteriéru: 
obklady