Popis produktů

Na této stránce najdete obecný popis produktů v naší nabídce.

Pokud hledáte nějaké řešení uskutečnitelné z tak výborného materiálu jako je sklo může Vám pomoci tato stránka:HLEDÁNÍ PRODUKTU

 

Izolační skla.

Izolační skla jsou konstruována nejčastěji jako dvojskla, tzn., že mezi dvěma tabulemi skla je vzduchová mezera, která je vymezena distančním rámečkem. Rámeček je naplněn vysoušecím prostředkem, který absorbuje případnou vlhkost a zabraňuje tak rosení skel. Pro zvýšení izolačních vlastností skel, je prostor mezi tabulemi vyplněn izolačním plynem. Nejčastěji používaným plynem je vzhledem k jeho vlastnostem a ceně Argon. Při složení skla 4-16-4 (4mm sklo – 16mm vzduchová mezera – 4mm sklo s pokovením) a při plnění dutiny argonem je docíleno koeficientu prostupnosti tepla K = až 1,0, oproti izolačnímu sklu bez použití pokoveného skla a argonu, kdy K = 2,8.

Při požadavku vyšší tepelné izolace, jako jsou např. nízkoenergetické domy, zimní zahrady, prosklené fasády apod. může být použito izolačního trojskla. Konstrukce je obdobná jako u dvojskel, přičemž je přidána ještě jedna tabule skla a tím vznikne další izolační dutina. V tomto případě může koeficient prostupnosti tepla dosáhnout hodnoty až U=0,6, v případě použití plnění meziskelního prostoru Kryptonem až U=0,4. Na sklo, které je na exteriérové straně, může být navíc použito speciální protisluneční pokovení. Nevýhodou izolačních trojskel je ale jejich poměrně vysoká hmotnost (v závislosti na rozměru).

Izolační vlastnosti dvojskel a trojskel jsou podstatně ovlivněny použitým sklem. Nejčastěji požívanou kombinací je čiré sklo doplněné sklem s pokovenou vrstvou s koeficientem U=1,1 nebo U=1,0. Dále pak rozměrem distančního rámečku, který vymezuje izolační dutinu. Distanční rámeček může být klasický, nebo takzvaná teplá hrana. Vhodnost výběru mezi dvojsklem a trojsklem je lepší osobně konzultovat. Bez znalosti konkrétní situace a místa použití nelze seriózně zvolit nejvhodnější typ zasklení.

Tepelně tvrzená skla.

Zpracujeme pro Vás zakázky dle Vašich podkladů a to s kompletní nabídkou opracování včetně případného následného tepelného zpracování (kalení). Měli bychom jej použít všude, kde nám hrozí riziko nárazů, vysokých teplot nebo velkých teplotních rozdílů.
Co je to sklo „kalené“ (správný termín: tepelně tvrzené)? 
Základní sklovina projde procesem kalení. Touto tepelnou úpravou se zásadně změní jeho vlastnosti. Kalené sklo je pevnější, odolává nárazům a teplotám až do 200oC. Pokud se přece jen rozbije, rozpadne se na malé kousky, které nejsou ostré, a díky tomu je považováno za bezpečné. Bezpečnost můžeme ještě zvýšit tím, že dvě kalená skla slepíme za pomoci folie k sobě (zábradlí, skleněné přepážky).

Bezpečnostní skla lepená.

Bezpečnostní skla lepená získáme svrstvením nejméně dvou skel, nejčastěji za pomoci PVB folie. Skla pro vrstvení mohou být i tepelně tvrzená nebo tepelně zpevněná. Tím naroste jejich užitná hodnota. Toto je nejčastější kombinace pro celoskleněná zábradlí na schodištích. U skel pochozích, které se používají jako schodnice u celoskleněných schodišť, se častěji používají tři skla slepená dvěma vrstvami folie.

Skleněné šachty a čekárny.

Skleněné výtahové šachty dodáváme buď v provedení jednoduchých zasklení, nebo jako izolační skla. Jednoduchá zasklení jsou vyráběna opět z lepených skel a to v síle dle rozměru jednotlivých polí. Skla mohou současně plnit funkci bezpečnostní, ale i jako protihluková zábrana.
Nabízíme i výrobu skel pro čekárny hromadné dopravy.

Reklamní motivy a tabule.

Reklamní motivy a tabule dodáváme v provedení umístění na stěnu, nebo jako samonosné konstrukce. Od jednoduchých variant s polepem foliovou grafikou až po varianty s pískováním či potiskem.

Barvené obklady kuchyní a interiérů.

Barvené obklady kuchyní a interiérů jsou nejčastěji v provedení potištěného kaleného skla. V případě, že pro potisk je použita i keramická barva, vydrží takový produkt mnohem více než sklo, které neprošlo kompletně tepelnou úpravou. Keramická barva je po svém nanesení na základní sklovinu (čirou nebo extračirou) následně vykalena a získá tak velkou odolnost a barevnou stálost. U nekaleného skla, nebo barvy, která neprošla touto úpravou, může dojít k barevným změnám respektive k prasknutí vlivem tepelného šoku.

Opracování skla.

Sklo pro Vás nejenom nařežeme, ale zajistíme i broušení, nebo leštění hran. Další možnou úpravou hrany je fazetování. To se nejčastěji používá u zrcadel. Do každého výrobku jsme schpni provést i vrtání otvorů různých velikostí.

Zasklívání.

Zasklíváme jak klasická okna s jednoduchým sklem tak i nové typy osazené izolačnímy skly. Rovněž Vám dodáme, nebo rovnou zasklíme dveře krbů a krbových kamen vysoceodolným keramickým sklem. Dodáme Vám nové bezpečnostní lepené sklo pro Vaše vysokozdvižné vozíky, traktory a jiné manipulační stroje.

Rámování a paspartování.

Naše prodejna je i vzorkovnou více jak padesáti typů rámů a paspart. Na zasklení Vašeho oblíbeného obrázku či fotografie nabízíme i speciálně k tomu určené antireflexní sklo.

.

Vlastní prodejna se vzorkovnou.

V naší prodejně si nejen můžete nakoupit doplňkový materiál potřebný pro montáž zakoupeného výrobku, ale i si také výrobu objednat. Náš kvalifikovaný personál se Vám bude věnovat a poradí jaký produkt pro konkrétní použití je nejvhodnější. V nabídce skla floatová, extra-čirá, probarvená ve hmotě, s reflexí, skla lepená, zrcadla, ornamentní skla a doplňkový materiál například silikony.